У Вашингтоні, на території Національної алеї перед Капітолієм, 21 січня пройшла церемонія вступу на посаду президента США Барака Обами. В ході церемонії Обама прийняв присягу і виголосив урочисту промову.
У своїй промові, яка тривала близько 20 хвилин, Барак Обама пообіцяв боротися за рівні права для жінок і гомосексуалістів, а також закликав «поліпшити систему прийому іммігрантів в США».
Також Обама згадав проблему зміни клімату. За його словами, не звертати увагу на цю «загрозу» – означає зрадити інтереси своїх дітей і наступних поколінь. За словами Обами, для вирішення цієї проблеми Америка «повинна перейти до стійкої енергетики» і не може «поступитися іншим країнам технологіям, які послужать джерелом нових професій і нових галузей промисловості».
Обама також заявив, що для здійснення реформ дуже важливо «використання нових ідей та технологій». «Ми повинні використовувати нові ідеї та технології для того, щоб змінити уряд, реформувати податковий кодекс, удосконалити школи і дати можливість нашим громадянам, які мають необхідні навички, працювати серйозніше, дізнаватися більше і досягати більш значних висот», – сказав президент.
Крім того, Обама закликав «розрізнене населення Америки» об’єднатися, щоб разом вирішувати проблеми країни – від питання реформування освіти та охорони здоров’я до проблеми зміни клімату.
Напередодні, 20 січня, Барак Обама прийняв присягу в ході приватної церемонії в Білому домі. Церемонією присяги керував голова Верховного суду США Джон Робертс.
Барак Обама обирається на посаду президента США другий раз поспіль. На президентських виборах, які пройшли в листопаді 2012 року, Обама здобув перемогу над своїм основним суперником – республіканцем Мітт Ромні.

