Все починається з нас…

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Нещодавно з Сходу України приїхав друг. З ним постійно тримав контакт і знав, що було там нелегко, якщо не сказати важко. Він дуже хотів повернутися сюди, дуже … але повернувся у відпустку і через два дні утік назад на Схід.

  Що ж трапилося? Невже йому не хотілося побути з батьками, з сім’єю? Авжеж хотілося. Але він не витримав того, що йому розказували. Про продажних громадських активістів, про хабарників-чиновників, про зубожіння друзів … «Тут важче», – сказав і поїхав назад.

  Вони однозначно – герої, щодня ризикують втратити життя. А ми ніби у безпеці, проте зводимо до абсурду їхній героїзм. За що вони загинуть? За розбиті дороги, неймовірно дорогий побут, корумповані кабінети чи неякісну медицину?

  Читач одразу подумає, які (негарне слово) погані Порошенко-Яценюк. Так, погані. Але ми ще гірші. По-перше, ми їх привели до влади, тому несемо таку ж відповідальність за це неподобство, як і вони. По-друге, … давайте глибше поговоримо, що таке «по-друге»…

  Івано-Франківськ, вулиця Тичини, 9 година вечора. Група людей в прямому значенні бере штурмом маршрутку. Штовхаються пенсіонери і молодь. При чому жоден не поступається. Слова по цивілізовану чергу жінка, років 50, коментує «це вам не Європа». Ось так ми готові вбити один одного заради зручного місця для своєї задниці. Саме вбити, бо ніхто не гарантує, що «штовханець» не стане смертельним. Вияв крайньої неповаги і дикості. І не треба нам Януковича і Путіна.

  Богородчани, неділя, сквер Небесної сотні. Ніч. П’яні крики, мати. Група молодів влаштувала бійку. Правда, дуже гідна честь загиблим? Загиблим заради їхнього майбутнього. В цьому теж винен Янукович і Партія регіонів?

  А багато з нас викидає папірець у сміттярку чи прибирає після пікніка. А потім заводи олігархів винні, що у дитини алергія?

  Ми обманюємо один одного, ми привчили чиновників і лікарів до хабарів. Це все ми. На жаль, не ворог.

  А якщо б почали поважати один одного. Не билися у черзі до автобуса чи акуратно пронесли папірець 100 метрів, може тоді ніколи б не було кандидата у президенти Януковича.

  Подумайте, кожен народ має ту владу, на яку заслуговує….

  (Visited 173 times, 1 visits today)
 • 180x150