Державна служба геології та надр за дорученням Валерія Вощеховського має виконати інвентаризацію існуючих в країні свердловин, передає «Преса України».
Як повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України в Держгеонадр не можуть чітко сказати, скільки в Україні свердловин.
"Прикро констатувати, але сьогодні в Держгеонадр не можуть чітко сказати, скільки в Україні свердловин. Тому в найближчі тижні фахівці відомства повинні провести інвентаризацію всіх надр, аби ми розуміли, що і де працює і кому належить", – сказав Вощевський.
Зазначимо, що на даний час в Україні проходить підготовка до комплексного аудиту ресурсного потенціалу надр і потужностей видобутку корисних копалин. Загальна інвентаризація надр є одним з перших пунктів такої підготовки
Також, Вощевський зауважив що однією з важливих задач є вдосконалення процедури видачі дозволів на використання надр.
"Ми повинні зламати і відправити у небуття стару систему видачі дозволів на використання надр за домовленостями. Претенденти повинні мати достатню технічну та фінансову базу. Має бути чесна конкуренція і прозорий конкурс", – підкреслив віце-прем’єр-міністр
Україна планує залучати великий капітал і серйозні компанії, що володіють необхідними ресурсами для видобування корисних копалин, здійснення геологорозвідки і знаходження нових родовищ

