Коломойський заснував фірму з компанією зі США, яка “кинула” українську оборонку на $8 млн

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Олігарх Ігор Коломойський є одним із бенефеціарів фірми Рокіт-М, заснованої спільно з американською компанією Gray Fox. Ця компанія в 2018−19 роках зірвала постачання снарядів на державний оборонний завод Артем і не повернула 8,3 мільйонів доларів передоплати.

  Коломойський двічі програє у справі Приватбанку. Що це означає ...

  Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

  У 2018 році державний оборонний завод Артем уклав секретний контракт із Gray Fox на 16,6 мільйона доларів. Половину цієї суми — 8,3 мільйона доларів — Артем віддав Gray Fox як передоплату.

  Американська компанія мала виготовити великокаліберні снаряди, виробництво яких залишилося на окупованих територіях. Утім через рік Gray Fox так і не поставив Артему жодного снаряду.

  У квітні 2019 року, коли сплив термін дії контракту, СБУ порушила кримінальне провадження. У жовтні того ж року в його межах затримали кількох чиновників, причетних до укладання контракту. Справу зараз розслідує Національне антикорупційне бюро.

  А в січні 2020 року споріднена з Gray Fox компанія Gray Fox Logistics (мають спільного власника) створила дві спільні фірми з “групою Коломойського” (сюди автори відносять Коломойського, його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова та їхнє оточення): Рокіт-М і Таргет-М.

  За даними Bihus.Info, Рокіт-М хоче виробляти для Артема великокаліберні снаряди — ті самі, які мала виробити Gray Fox, але так і не зробила цього. У березні 2020 року компанія звернулася до концерну Укроборонпром (куди входить і Артем) із відповідним листом.

  А Gray Fox у квітні 2020 року програла Артему арбітраж у Стокгольмі, який зобов’язав компанію повернути передоплату за невиконаним контрактом. За даними СБУ, більшість цих коштів американська фірма перерахувала на рахунки різних фізичних осіб і фірм, не дотичних до оборонного виробництва.

  (Visited 53 times, 1 visits today)
 • 180x150