Укрзалізниця вигнала з тендеру на електроенергію на 4 мільярди фірму самої Укрзалізниці

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 8 вересня розглянула пропозиції на тендер щодо постачання електричної енергії очікуваною вартістю 4,33 млрд грн. Про це повідомляє СТИК з посиланням на Наші гроші .

  Укрзалізниця» хвастается рекордными продажами билетов на фоне продолжающихся сбоев в работе онлайн-сервиса booking.uz.gov.ua - ITC.ua

  Залізниця планує замовити на півроку 2 095 гігават-годин електроенергії за очікуваною ціною 2,07 грн./кВт*год. Ціна не включає вартість послуг із розподілу. Електроенергію оплачуватимуть на умовах попередньої оплати за п’ять діб наперед. Замовник матиме право відстрочити будь-яку або всі оплати за розрахунковий місяць на строк до 30 днів.

  На тендери прийшли шість компаній: ТОВ «Вольт Постач», ПрАТ «Енергетична компанія «Барвінок», ТОВ «Оіл Інвестмент», ТОВ «Енерго Євростандарт», а також ТОВ «Енерго Збут Транс» АТ «Укрзалізниця» і ДП «Новатор» ДК «Укроборонопром».

  Однак замовник допустив до аукціону лише дві – «Вольт Постач» та «ЕК «Барвінок», а решту відхилив.

  «Енерго Збут Транс» відхилили через пов’язаність із замовником – фірма заснована самою Укрзалізницею. Директор цієї компанії призначається безпосередньо «Укрзалізницею» як єдиним її засновником, що в протоколі відхилення підтверджується листом юридичного департаменту від 4 вересня 2020 року.

  За даними «Ліги антитрасту», у новій редакції закону «Про публічні закупівлі» перелік підстав для відмови в участі доповнено пов’язаністю учасника саме з керівником замовника. Раніше були лише уповноважені особи/тендерний комітет. Замовником у цій процедурі є філія «Укрзалізниці». Оскільки вона не має статусу юридичної особи, то замовником виступає саме «Укрзалізниця». Тому під терміном «керівник замовника» мається на увазі саме керівник «Укрзалізниці», а не філії. Оскільки в статуті «Енерго Збут Трансу» вказано, що його єдиним засновником і учасником є саме «Укрзалізниця», то в даному випадку має місце пов’язаність «Енерго Збут Трансу» із керівником замовника («Укрзалізниці») через відносини контролю – призначення директора, погодження правочинів та інше. Отже, замовник правомірно відхилив тендерну пропозицію «Енерго Збут Трансу».

  Державний «Новатор» та фірми «Оіл Інвестмент» і «Енерго Євростандарт» відхилили за несплату забезпечення тендерної пропозиції, яке становило 108,24 млн грн., або 2,5%.

  Триває період оскарження результатів розгляду. Аукціон заплановано на 14 вересня.

  Закупівлю намагаються провести вп’яте, оскільки попередні чотири тендери не відбулись.

  Дата оголошення Очікувана вартість, грн. Учасники
  14.04.2020 4 329 542 849,08 ТОВ «Енерго Збут Транс»ДП «Новатор» (відхилено за несплату забезпечення тендерної пропозиції)
  12.12.2019 4 945 244 260,42 ТОВ «Енерго Збут Транс»
  01.08.2019 5 682 600 000,00 ТОВ «Енерго Збут Транс»ТОВ «Сонячний технопарк Олешки» (відхилено за несплату забезпечення тендерної пропозиції і ненадання цілої низки необхідних документів)
  12.06.2019 5 682 600 000,00 ТОВ «Енерго Збут Транс»

  Харківська «ЕК «Барвінок» належить киянам Сергію Брюховичу і Станіславу Кучеру. За даними «Бізнес.Цензору», вона має дотичний стосунок до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

  Столичний «Вольт Постач» був створений у 2018 році під старою назвою «Індустріальна газова компанія». За даними системи «YouControl», тоді ним володіли Олег Юрійович Подольський із Дніпропетровської області та Богдан Владиславович Кива з Полтави.

  Зараз директором «Вольт Постач» є Микола Владиславович Кива, засновником – фірма «Ейч&Ді Компані НВ» («H&D Company NV», Бельгія), а кінцевим бенефіціаром через неї – уповноважений директор цієї бельгійської фірми Клут Аделін Жюльєн К із Бельгії.

  Микола та Богдан Киви – це сини Владислава Сергійовича Киви, депутата Полтавської міськради від партії «Совість України». Від неї в 2010 році йшли на посаду мера Полтави Олександр Мамай і на посаду мера Вінниці – на другий строк – Володимир Гройсман.

  Микола Кива колись був контактною особою ТОВ «Скела Терциум», яке поставляло на «Укрзалізницю» природний газ по угоді часів паперового «Вісника держзакупівель».

  Кива-старший керує ТОВ «Сокіл» своєї дружини Наталії Киви і депутатки Полтавської міськради від партії «Совість України» Ліліани Бєлашової, яка теж пов’язана зі «Скелою Терциум». Зокрема її чоловік Сергій Бєлашов раніше співволодів «Скелою Терциум».

  «Скелу Терциум» відносили до орбіти колишнього нардепа Олександра Онищенка.

  (Visited 306 times, 1 visits today)
 • 180x150