Посадовець САД Франківщини, якого спіймали на хабарі, заплатить штраф

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Івано-Франківський міський суд виніс вирок щодо провідного інженера відділу експлуатаційного утримання доріг, штучних споруд та безпеки дорожнього руху Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області, якого спіймали на отриманні хабара.

  30 липня 2020 року виконавчим комітетом Ворохтянської сільської ради Яремчанської міської ради винесено рішення № 35 «Про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами», згідно якого директору ТОВ «Тімбер Груп» надано дозвіл на розміщення 7-ми рекламних пілонів у смт. Ворохті. Відповідно до п. 1.1 вказаного рішення директора ТОВ «Тімбер Груп» зобов`язаний був погодити розміщення рекламних пілонів з Службою автомобільних доріг.

  В серпні 2020 року підприємець звернувся до Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області із документами для погодження розміщення рекламних пілонів на території Яблуницької сільської ради та Ворохтянської ОТГ. Його направили до провідного інженера відділу ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг, з організації та безпеки дорожнього руху Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області, який повідомив, що може підготувати відповідні матеріали та в подальшому посприяти в погодженні вказаних дозволів за винагороду в розмірі 20 000 грн.

  25 вересня 2020 року працівник САД отримав від підприємця неправомірну вигоду – грошові кошти в сумі 20 000 грн за вчинення дій з використанням свого становища, які виразились в підготовці погоджувальних матеріалів на розміщення конструкції рекламоносіїв на автомобільних дорогах загального користування, на території Яблуницької сільської ради та Ворохтянської ОТГ.

  У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення визнав повністю, підтвердив обставини вчиненого кримінального правопорушення відповідно до викладеного в обвинувальному акті. Суду повідомив про складну матеріальну ситуацію (дружина не працює, на утриманні двоє малолітніх дітей), тому взяв ці гроші у розмірі 20000 грн. У вчиненому щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення. Погодився з покаранням у виді штрафу, запропонованим прокурором.

  Суд відповідно до вимог ст.65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, який відповідно до ст.12 КК України є нетяжким злочином, дані про особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання, зокрема те, що обвинувачений раніше не судимий, працює провідним інженером відділу експлуатаційного утримання доріг, штучних споруд та безпеки дорожнього руху Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області, на обліках у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, одружений, має на утриманні двоє малолітніх дітей, за місцем проживання та місцем роботи позитивно характеризується, щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, що підтверджено також прокурором у судовому засіданні, як обставини, що пом`якшують покарання, та відсутність обставин, які обтяжують покарання.

  Суд вирішив, що виправлення обвинуваченого без позбавлення або обмеження його волі на певний строк можливе та не становить високої небезпеки для суспільства (в тому числі для окремих осіб).

  Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.354 КК України, та призначити йому покарання – штраф в розмірі 500 (п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150