Залізниця провела ще одні дизельні тендери на півмільярда – виграли Коломойський та “медведчуківці”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Філія «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці 28 квітня провела аукціони по трьом процедурам відкритих торгів на придбання 30 тисяч тон дизельного палива на 510 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

  Олігарх Коломойський виграв суд проти ексголови НБУ Гонтаревої - новини ZIKUA.TV

  Очікувана вартість палива була на рівні 27 тис грн/т. Заявки подали сім фірм, однак через різні претензії замовник відхилив «Сокар Україна» та «Оіл-трейд 2018», інформує СТИК з посиланням на Наші гроші.

  В одній процедурі перемогло ПАТ «Укртатнафта» з групи Ігоря Коломойського з пропозицією 26 190 грн/т, влаштувавши активну торгівлю з «Торумом» та «Альянс енерго трейдом».

  По двом процедурам виграло ТОВ «Анвітрейд», пов’язане з колишнім оточенням Віктора Медведчука – 25 836 грн/т і 25 956 грн/т. Це суттєво дешевше від ринкових цін – станом на 27 квітня у крупному опті дизель коштував  27 360 грн/т (дані консалтингової групи «А-95»). Також це дешевше від цін на переговорній процедурі закупівлі, яку «Укрзалізниця» провела 22 квітня на рівні 27 000 грн/т.

  Однак саме ця дешевизна може стати проблемою для остаточного укладення угод.

  «ЦЗВ» оголосив ці відкриті торги ще у лютому, а потім внаслідок оскаржень з боку відхилених учасників процедури були відтерміновані. Відтак допущені учасники торгів зробили свої цінові пропозиції ще 30 березня, коли ціни в крупному опті коливались в районі 25 500 гривень за тону. Однак самі аукціони відбулись лише через місяць після дати подачі цих пропозицій. І за цей час ринкові ціни збільшились на 2 тис грн/т. Тож на самих аукціонах учасники взагалі не торгувались, фактично відбулось розкриття стартових пропозицій.

  Тепер переможці аукціонів мають або укласти договори на поставку палива по невигідним для них цінам, або відмовитись від укладання угод та втратити тендерне забезпечення у розмірі 8,10 млн грн. якщо від підписання угод відмовляться всі пять учасників торгів по всім трьом процедурам, то Укрзалізниця має отримати 121,53 млн грн.

  Аналогічна ситуація вже відбулась на відкритих торгах, оголошених залізницею наприкінці минулого року. Там кілька учасників теж ухилились від укладання угод. Однак залізниця ще не стягнула гарантій. Бо фірма «Торум» оскаржила в суді це стягнення, а причини нестягнення коштів з «Альянс енерго трейду» наразі невідомі.

  (Visited 46 times, 1 visits today)
 • 180x150