Київ в обшуках: чому правоохоронці перевіряють КМДА та підприємства і скільком посадовцям оголосили підозри

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Працівники Державної фіскальної служби разом зі столичною прокуратурою провели обшук у “Київському метрополітені”. Раніше обшукували департаменти Київської міської державної адміністрації та комунальних підприємств міста. Підозрюють, що міські чиновники причетні до мільйонних розкрадань. Закидають їм ухиляння від податків, махінації на закупівлях, незаконне виділення площ за відкати.

  Київ в обшуках: чому правоохоронці перевіряють КМДА та підприємства і скільком посадовцям оголосили підозри

  Про це йдеться в сюжеті ТСН, передає СТИК.

  “Спецжитлофонд”, “Київавтодор”, “Київміськсвітло”, департаменти земельних ресурсів та соцполітики КМДА. За останні дві доби у всіх цих установах правоохоронці проводять обшуки.

  “Вивчається фінансова господарська документація підприємств, їхня господарська діяльність, загальна сума ухилень, докази, про які збирає державна фіскальна служба, перевищує майже 100 мільйонів гривень”, — сказав голова Державної фіскальної служби України Вадим Мельник.

  Столичних чиновників підозрюють у корупційних оборудках. “Зеленбудівців” — у покриванні підрядників, які ухилялися від сплати податків під час реконструкції кількох столичних парків, зокрема відомий у столиці парк “Наталка”. Також чиновникам КМДА закидають незаконне виділення площ під господарську діяльність. Зокрема, в підземних переходах. Там нібито за хабарі надавали торговельні місця підприємцям в оренду. Під час одного з обшуків ці МАФи екстрено демонтували.

  Працівники Фіскальної служби разом зі столичною прокуратурою провели обшуки департаментів КМДА та комунальних підприємств міста. Підозрюють, що міські чиновники причетні до мільйонних розкрадань. Закидають їм ухиляння від податків, махінації на закупівлях, незаконне виділення площ за відкати. Скільки людей під підозрою та як на слідчі дії відреагувала столична влада – дивіться далі.”Корупція, яка пронизала абсолютно всі сфери нашого життя, починаючи від установки МАФів у столиці, закінчуючи інженерними мережами і їхнім ремонтом, капітальна реконструкція парків, і найцинічніше — соціальна сфера, де мільйони збитків було нанесено”, — зазначив ексшоумен, а нині нардеп від “Слуги народу” Роман Грищук.

  До незаконних схем можуть бути причетні колишні й нинішні впливові посадовці, кажуть у прокуратурі, тому проводили обшуки — одночасно на різних об’єктах, аби ніхто не міг уплинути на процес.

  “Проводили обшуки одночасно, бо так було потрібно, аби досягти результату”, — каже речниця прокуратури Києва Надія Максимець.

  “Правоохоронці та податківці буквально кошмарять столичну владу”, — заявив мер Києва Віталій Кличко.

  Київський голова реагує емоційно. Дії правоохоронців Кличко називає тиском на місцеву владу і звинувачує в цьому Банкову. Із трибуни Київради наголошує, що та діє на упередження, бо Київ замислив реформу управління, яка їй не до вподоби.

  “Київ вивчає питання про запровадження виконкомів, коли громада і управління містом залежить не від вказівок і волі Банкової”, — сказав Кличко.

  Найбільше підозр, а саме — 7, отримали працівники департаменту соцполітики КМДА. Їм закидають закупівлю медпрепаратів за завищеними цінами.

  “Найцинічніше — департамент соцполітики призвів до збитків 13,5 мільйона гривень на договорах, вдумайтесь, на закупівлю медичних виробів”, — зазначив депутат Київради від “Слуги народу” Андрій Вітренко.

  Загалом правоохоронці провели 60 обшуків, і вже відкрили понад 10 кримінальних проваджень. 11 людям повідомили про підозри, більшість — це чинні чиновники міської влади.

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150