НАБУ і САП оголосили 3 підозри у справі про розтрату 12 мільйонів на “Укрзалізниці”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Антикорупційники повідомили про підозри 3-м фігурантам справи з ймовірного розкрадання 11,8 млн грн на “Укрзалізниці”. Йдеться про схему з закупівлі вугілля для опалення пасажирських вагонів, яку ще кілька років тому викрили журналісти проекту “Залізниця без корупції”. Згодом, після заяви юристів проекту “Тисни” (Bihus.Info), НАБУ відкрило кримінальне провадження за цією історією.

  Аналітики проаналізували збитковий звіт "Укрзалізниці" | Економічна правда

  Про це повідомляє НАБУ на своєму сайті.

  Йдеться про підозри двом посадовцям “Укрзалізниці” – заступнику керівника однієї із філій та керівнику відділу матеріально-технічного забезпечення, а також керівнику приватної компанії — переможця торгів (мова про посади на момент вчинення злочину).

  Раніше журналісти проекту “Залізниця без корупції” з’ясували, що протягом опалювального сезону 2018-19 Укрзалізниця витратила понад 130 мільйонів на закупівлю кам’яного вугілля. При чому ціна вугілля для УЗ виявилась значно дорожчою від цін інших замовників ProZorro, а на тендерах залізничники часто віддавали перевагу дорожчим пропозиціям від компанії ТОВ «Коларес-Брокерс».

  Ця компанія стала головним постачальником вугілля для Укрзалізниці, а УЗ відповідно – єдиним замовником ТОВ «Коларес-Брокерс».

  З цією інформацією журналісти “Залізниці без корупції” спільно з юристами проекту “Тисни” (Bihus.Info) звернулись до правоохоронців, внаслідок чого детективи НАБУ розпочали розслідування.

  Експертиза підтвердила, що ринкова ціна однієї тонни вугілля станом на дату укладання договорів становила 3770 грн, у той час як «Укрзалізниця» уклала договори за ціною 4563 грн. Відповідно ймовірна переплата становить 11,8 млн грн.

  Дії всіх підозрюваних кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата). Відповідальність за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150