Фірташа та монопольного постачальника енергії з Білорусі оштрафували за перебор перепродажів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  1 грудня на своєму засіданні НКРЕКП прийняла рішення застосувати максимальний штраф у розмірі 1,7 млн грн до п’яти компаній-електротрейдерів за порушення вимог законодавства у сфері функціонування ринку електричної енергії.

  Фирташ ''категорически отрицает'' обвинения СНБО | Украинская правда

  Серед оштрафованих є відомі компанії.

  ТОВ «ТЕТ груп» колишнього менеджера ДТЕК Віталія Бутенка перепродало на РДН 31% придбаної на РДД енергії. Ця фірма у листопаді за рішенням Білорусі стала монопольним постачальником електроенергії в Україну, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.

  Також оштрафовано ТОВ «ЙЕ енергія» олігарха Дмитра Фірташа (21% перепродажу).

  Окрім цього покарано ще три менш відомих компанії: ТОВ «Запорізький енергетичний альянс» Олега Мірченка – 58%; ТОВ «Стелла енерджі» Сергія Корнієнка – 100%; ТОВ «СВ енерджи» Вадима Сокола – 30%.

  Компанії покарано за те, що у жовтні вони перепродавали на ринку «на добу наперед» (РДН) більше дозволених законом 10% електроенергії, яку придбали у виробників на ринку двосторонніх договорів (РДД).

  Згідно законодавства, трейдери  1 листопада мали право продавати на РДН не більше 10% обсягів від законтрактованої у виробника електроенергії.

  За результатами позапланових перевірок встановлено, що ці 5 компаній порушили вимоги ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності).

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150