НАЗК перевірить інформацію про незадекларований будинок нардепа Киви в Козині

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції перевірить факти про проживання народного депутата від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Іллі Киви у незадекларованому будинку в Козині під Києвом.

  Про це повідомляє «Слово і діло» з посиланням на відповідь НАЗК, передає СТИК.

  Нагадаємо, раніше журналісти Bihus.Info ідентифікували цей будинок, завдяки відео з обшуків у Киви, які фіксував його колега з ОПЗЖ, Вадим Рабінович. На численних відео Рабіновича, інтер’єр та екстер’єр будинку, а також територія навколо нього часто потрапляли до кадру.

  Співставивши те, що потрапило у кадр, із оголошеннями про продаж та оренду нерухомості, журналісти встановили, що йдеться про триповерховий будинок в Козині біля Києва. У березні минулого року його виставили на продаж за 21 млн грн або ж на довгострокову оренду за 120 тис. грн на місяць. Втім, ані будинку, ані витрат на нього немає в декларації народного депутата, де з нерухомості лише ділянка у Полтавській області і квартира доньки.

   При цьому і Вадим Рабінович, і сам Кива у своїх повідомленнях про обшуки розповідали про цей будинок, як про житло Киви.

  В оголошеннях йдеться, що будинок має загальну площу 420 кв. м. На трьох поверхах він містить 8 кімнат.

  Біля будинку журналістам вдалося також зафіксувати автомобіль KIA, зареєстрований на колишнього помічника нардепа Киви – Олександра Даниленка. Деякі зі своїх відео, які нардеп від ОПЗЖ публікує у соцмережах, він записує саме в автомобілі KIA, а не в Toyota Land Cruiser, який вказаний у нього в декларації (власність брата, якою нардеп користується).

  Безпосередньо під час обшуку Ілля Кива також пояснював, що це – будинок, в якому проживає його дворічна дитина.

  Нагадаємо, що минулого року Bihus.Info вже публікували розслідування про майно Іллі Киви. У ньому йшлося, зокрема, про те, що Кива користується квартирою по вул. Лютеранській в центрі Києва, однак не вказує її в декларації. Тоді Кива пояснив, що в квартирі проживає його подруга, з якою в нього немає спільного побуту, а є лише “спільний секс”.

  Те минулорічне розслідування, зокрема, стало початковою точкою для позову до Киви з боку Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, внаслідок якого Вищий антикорупційний суд вирішив конфіскувати в нардепа понад мільйон гривень, які Кива нібито заробив, здаючи в оренду жомову яму у Полтавській області.

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150