Франківський травматолог сплатить 25 тисяч за хабар від пацієнта

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Суддя Івано-Франківського міського суду визнала винним у зловживанні впливом лікаря-травматолога ТзОВ «Медекс Плюс», який отримав від пацієнта 500 доларів за продовження висновку Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

  В Актау за оказание некачественной медицинской помощи осудили стоматолога

  Лікар же переконував суд, що це було звичайне шахрайство, пише СТИК з посиланням на КУРС.

  У матеріалах справи зазначається, що обвинувачений працює на посадах лікаря-травматолога ТзОВ «Медекс Плюс» у Франківську та Галицькій центральній райлікарні.

  У грудні 2018 р. до обвинуваченого звернувся потерпілий, який у квітні 2017 року на виробництві ПрАТ «Івано-Франківськцемент» отримав травми у вигляді переломів тазу, стегнової та гомілкової кісток. Після проходження лікування у грудні 2017 року висновком Івано-Франківської обласної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) йому встановлено інвалідність 3-ї групи терміном на один рік.

  У Галицькій ЦРЛ він звернувся до травматолога-ортопеда у зв’язку із завершенням строку дії висновку. Лікар розповів пацієнту, що необхідно пройти обстеження і зібрати медичні та інші документи для позитивного висновку комісії МСЕК щодо встановлення інвалідності.

  Пізніше лікар повідомив пацієнту, що в разі необхідності позитивного висновку комісії МСЕК на встановлення інвалідності 3-ї групи він може до нього звертатися у будь-який час і він особисто посприяє у вирішенні питання, оскільки має знайомих у МСЕК.

  Потерпілий згодом так і зробив. Але 23 січня лікар сказав, що для позитивного вирішення питання потрібно 500 доларів США, і призначив зустріч для передачі грошей. 24 січня поблизу клініки «Медекс Плюс» у Франківську лікар отримав від пацієнта 500 доларів за вплив на членів Івано-Франківської МСЕК задля позитивного рішення про надання інвалідності 3-ї групи. Після цього його затримали працівники СБУ.

  У суді лікар вини не визнав. Розповів, що наприкінці листопада – початку грудня 2018 до нього звернувся пацієнт для оформлення документів на продовження групи інвалідності. Потім пацієнт неодноразово приходив до нього і пропонував гроші за допомогу в продовженні групи інвалідності – спершу 200 доларів США, потім – 300, зрештою – 500.

  Лікар погодився на суму в 500 доларів США, які мав отримати для себе, діяв з власних корисливих мотивів, нікому кошти передавати не мав. Всі необхідні документи у пацієнта були, і жодних підстав для відмови у продовженні групи інвалідності не було. Від себе обіцяв посприяти в продовженні групи інвалідності, однак суму не озвучував. Медик запевняв, що пацієнт контактував з ним першим, пропонував гроші і ініціював зустріч 24 січня.

  Лікар розумів, що отримував кошти за вплив на МСЕК для продовження групи інвалідності, однак обманув пацієнта, оскільки наміру ні на кого впливати не мав, а кошти планував залишити собі. За його словами, він вВчинив звичайне шахрайство, а не корупційний злочин, а тому просив виправдати його за вказаним обвинуваченням.

  Незважаючи на заперечення вини обвинуваченим, суд визнав лікаря винним у зловживанні впливом та призначив 25 500 грн штрафу.

  Вирок ще може бути оскаржений в апеляції.

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150