Ексзамначальника Київського БТІ від хабара врятувала відпустка за дитиною

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Шевченківський суд Києва виправдав колишнього заступника начальника КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації».

  Про це повідомляє «Судовий репортер», передає СТИК.

  Навесні 2019-го громадянка заявила у правоохоронні органи, що чиновник вимагає у неї 2 тисячі доларів для зняття арешту з квартири. Вона передала кошти двома частинами, після чого підозрюваний був затриманий.

  У судовому засіданні чоловік провину не визнав і пояснив, що у січні-липні 2019-го перебував у відпустці по догляду за дитиною до 6 років. На цей період службових обов’язків він не виконував і його картка доступу до приміщень комунального підприємства була заблокована. У відпустці чиновник заробляв юридичними послугами. Одного дня йому зателефонувала незнайомка і попросила про допомогу. У неї виникли проблеми з продажем квартири її чоловіка, яку раніше арештовували у кримінальній справі про шахрайство. Справу закрили ще у 2014 році, але в реєстрі квартира досі значилась під арештом.

  Обвинувачений вважав, що діяв як юрист, не називаючи при цьому ні підприємство, де раніше офіційно працював і де перебуває його трудова книжка, ні свою посаду. Тому вважав, що гроші отримав за свою інтелектуальну працю, оскільки готував пакет документів.

  Не маючи на той момент власного офісу, обвинувачений призначав клієнтці зустрічі на вулиці Михайлівській 16-Б. За цією адресою розміщується КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації», але сусідню кімнату орендує однойменне товариство з обмеженою відповідальністю. Як пояснив обвинувачений, засновником цієї приватної структури є його товариш, який дозволив йому проводити тут свої зустрічі.

  На допиті у суді заявниця розповіла, що на вулиці Михайлівській бачила вивіску «БТІ», однак особливої уваги на неї не звернула, що конкретно було написано на вивісці не читала. У подальшому жінку шокувала вартість послуг і вона звернулась до поліції. Водночас свідок підтвердила, що не уточнювала посаду обвинуваченого, його порадили знайомі як держреєстратора.

  Суд з’ясував, що ексчиновник доступу до реєстру майнових прав не мав. Навесні 2019-го він був у відпустці і до виконання службових обов’язків його не допускали.

  Арешт із квартири зняла реєстраторка КП «Центр державної реєстрації міста Києва»  іншого комунального підприємства, яким обвинувачений ніколи не керував, але воно знаходилось у тому ж будинку на вулиці Михайлівській. Реєстраторка розповіла, що процедура зняття арешту з цієї квартири була доволі складною, оскільки арешт накладався давно, тому переносилась інформація зі старих баз до нових. Але будь-який вплив чи прохання щодо цієї квартири вона заперечила, кажучи, що документи надійшли у звичайному порядку.

  Чоловіка виправдали за недоведеністю складу злочину. Із посади замначальника КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації» він звільнився в кінці минулого року.

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150