Згідно з новим рішенням Вищого антикорупційного суду, колишній “слуга народу” повинен утримуватися від спілкування зі свідками щодо обставин кримінального провадження та експертами. Термін дії зобов’язань встановлено до 28 лютого 2022 року включно.

При цьому через те, що 21 грудня завершився термін, більше не діють раніше застосовані обов’язки:

  • прибувати за викликом слідчого, прокурора чи суду,
  • здати закордонний паспорт,
  • утриматися від спілкування з іншим обвинуваченим

Прокурор заздалегідь подавав клопотання про продовження цих обов’язків, але через об’єктивні причини (лікарняний головуючої судді Гавриленко) розглянути його банально не встигли,
– пояснили у ЦПК.

У Центрі протидії корупції також повідомили, що на засіданні досліджували листування неофіційного помічника Юрченка – Фіщенка із залегендованим агентом НАБУ Демченком.

Наприклад вони домовлялися про виїзд в Боярку дивитися земельну ділянку, де нібито мали будувати сміттєпереробний завод. На цю зустріч наче мав приїхати навіть мер міста.

Що ще відомо про листування

  • У листуваннях Фіщенко давав оцінку щодо Юрченка: “Він марнославніший невіглас. Просто всі хочуть грошей”. Там же й обговорювалася сума хабаря (“10 + 3”) за правки до законопроєкту.
  • Фіщенко підтвердив, що Юрченко погоджується з такою сумою, а пізніше надіслав скриншот з особистого кабінету нардепа на сайті ВРУ, де було підтвердження зареєстрованих змін до законопроєкту.