Суд за 10 років не встиг розглянути справу про хабарі ексначальника львівського Держкомзему і його заступника

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Шевченківський райсуд Львова за строками давності закрив справу щодо хабарів і зловживання службовим становищем колишнього начальника Управління Держкомзему в м.Львів і його заступника.

  Про це повідомляє «Судовий репортер»  з посиланням на постанову від 24 грудня.

  За версією обвинувачення, начальник управління Держкомзему в період з червня 2009-го по березень 2010 року отримав від десяти громадян хабарів на суму 24 тисячі 90 гривень і 100 доларів.

  Неправомірна вигода передавалась невеликими, як за сучасними уявленнями, сумами — 100, 200, 500 гривень за пришвидшення розгляду та погодження документів на землю. Найбільше — 100 доларів — посадовець нібито отримав від директора ТОВ «Геодезично-будівельний стандарт» за видачу погодженого технічного завдання на виготовлення технічної документації на земельну ділянку.

  Заступник начальника Держкомзему Львова у період з серпня 2009-го по листопад 2009 року, за матеріалами справи, також отримав від 13 громадян хабарів на 3 500 гривень та 50 доларів.

  Імовірні хабарницькі дії чиновників кваліфікували за ч.2 ст.368 КК із перспективою покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 6 років.

  Строк притягнення до відповідальності за ці злочини складає 10 років.

  Справу з 2014-го розглядала суддя Валентина Свірідова.

  Ще на початку слухання цієї справи виникла проблема, бо потерпілі (хабародавці) і свідки не з’являлися до суду. З лютого 2015 року суд неодноразово доручав співробітникам поліції та спецпідрозділу СБУ встановити місцезнаходження потерпілих і свідків та примусово доставити їх у засідання для допиту.

  Але, як видно із ухвал суду, одного потерпілого і трьох свідків за 7 років так і не вдалося знайти.

  У засіданні 23 грудня 2021 року обвинувачені попросили суд звільнити їх від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності і закрити справу. Прокурор не заперечував.

  Ухвалюючи рішення про закриття провадження, суд скасував арешт всього майна обвинувачених.

  Зокрема, в ексзаступника начальника управління Держкомзему Львова під арештом були 33 970 доларів США, 2200 Євро, а також золоті злитки масою 70 грам. Також скасували арешт виробів із золота та жовтого металу, а саме підвісок, монет запонок, перснів та ін.

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150