ДБР накрило співробітників СБУ, які відмивали гроші через благодійні фонди

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У фокусі уваги Державного бюро розслідувань знову опинилися співробітники СБУ, а саме – Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування СБУ. Слідчі Центрального апарату ДБР викрили корупційну схему, до якої було причетне керівництво департаменту.

  Результат пошуку зображень за запитом ДБР накрило співробітників СБУ, які відмивали гроші через благодійні фонди"

  Про це повідомила перший заступник директора ДБР Ольга Варченко у своєму пості в Facebook, передає СТИК.

  “За попередньою версією слідства, співробітники згаданого департаменту систематично вимагали та отримували неправомірну вигоду від підприємців за обіцянки не складати протокол про виявлені порушення і не давати хід справах. З кожного підприємця правоохоронці вимагали від 20 до 300 тисяч гривень. Отримані гроші відмивали через ряд благодійних фондів. ДБР вже провела обшуки в приміщеннях дотла і за місцем проживання фігурантів кримінального провадження”, – написала Варченко.

  Вона також розповіла, як виглядала злочинна схема. За її словами, перший заступник начальника ДОТЛ СБУ давав своїм підлеглим – керівникам управлінь і відділів – перелік підприємців, у яких необхідно вимагати гроші. Потім давав чітку команду – тиснути морально, поки не сплатять певну суму. Гроші, які деякі підприємці погоджувалися заплатити, вони переказували на рахунки підрядних підприємств одного з благодійних фондів, який мав попередню домовленість з правоохоронцями.

  “Частина коштів проходила за документами як оплата за здійснення ряду ремонтних робіт в адміністративних будівлях ДОТЛ СБУ, закупівля будівельних матеріалів та заробітна плата ремонтників, решту – готівкою передавали посадовим особам департаменту, задіяним у схемі”, – додала вона.

  Варченко також повідомила, що зараз вирішується питання про оголошення винним особам про підозру, а також необхідності обрання запобіжного заходу. За скоєний злочин Кримінальний кодекс України передбачає покарання за ст. 368 – позбавлення волі строком до 10 років із забороною обийматы певні посади і займатися певною діяльністю протягом 3 років.

  (Visited 42 times, 1 visits today)
 • 180x150