Володимир Зеленський оголосив у розшук «хрещеного батька» контрабанди в Україні

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Президент України Володимир Зеленський заявив, що одеський бізнесмен Вадим Альперін, який пропонував детективам НАБУ хабар, і напередодні втік, переховується в Україні. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook ввечері у вівторок, 26 листопада.

  Результат пошуку зображень за запитом Володимир Зеленський оголосив у розшук «хрещеного батька» контрабанди в Україні"

  Президент розповів деталі спеціальної операції правоохоронців з виявлення корупціонерів навколо та безпосередньо на митниці, під час якої утік Альперін, якого «вважають одним із хрещених батьків контрабанди в Україні», пише СТИК з посиланням на ZAXID.NET.

  «Однак далеко він не добіг – кордони надійно перекриті, отже, Вадим Альперін переховується десь у країні. Прошу всіх підключитися й допомогти йому знайти дорогу до НАБУ. Або допомогти правоохоронцям знайти пана Альперіна. З мене особисто – цінний подарунок тому, хто найкраще допоможе довгоочікуваній зустрічі контрабандиста із законом», – йдеться у повідомленні президента.

  Нагадаємо, детективи Національного антикорупційного бюро затримали 10 осіб за підозрою в скоєнні злочинів, пов’язаних з порушенням митного законодавства.

  Зокрема повідомлялося, що був затриманий заступник начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський.

  Справа, в рамках якої затримали митника, пов’язана з «одним з найвідоміших контрабандистів» України одеським бізнесменом Вадимом Альперіним, який нібито пропонував детективам НАБУ хабар у 800 тис. доларів.

  Як інформував ZAXID.NET, сьогодні НАБУ провело обшуки в працівників Київської митниці і затримало сімох митників. Обшуки також пройшли в заступника начальника Київської митниці Сергія Тупальського, якого також затримали.

  Затриманим інкримінують зловживання владою або службовим становищем, ухилення від сплати податків і створення злочинної організації. НАБУ планує їм оголосити підозру 26 листопада.

  Справа тягнеться ще з листопада 2017 року, коли НАБУ і Державна фіскальна служба заарештували 450 млн грн на рахунках низки одеських фірм-імпортерів, які контролює Альперін. З метою зняти арешт, Альперін пропонував детективу НАБУ 800 тис. доларів хабара. Після цього Альперіна взяли під варту з правом застави і він, сплативши заставу, вийшов на волю. А згодом апеляційний суд зменшив заставу для Альперіна з 21 млн грн до 141 тис. грн.

  Крім того, у січні 2018 року прокуратура АР Крим спільно зі СБУ викрила контрабандну схему Альперіна, робота якої могла завдати близько 700 мільйонів гривень збитків держбюджету. Вона полягала у тому, що одеське угруповання контрабандистів створило десятки фірм-одноденок, директорами яких були підставні особи. Ці компанії отримували великий обсяг товару з Китаю (взуття, тканини, сумки тощо). Постачанням товару з Китаю займались аналогічні фірми-прокладки. Контракти ж фактично фабрикували в Одесі. У документах вказували вартість товару, занижену в десять та більше разів.

  Митники коригували митну вартість товару до рівня, який відповідав реальній вартості, але представники одеських компаній, користуючись 55-ою статтею Митного кодексу, вносили на рахунки митниці відповідні фінансові гарантії, що давало можливість направити товар у вільний обіг. Далі ці компанії-імпортери зверталися до одного з одеських судів. І група суддів скасовувала рішення митниці, фактично зобов’язуючи її розмитнювати товар за значно заниженою вартістю та повертати імпортерові його фінансову гарантію.

  (Visited 45 times, 1 visits today)
 • 180x150