Хірург із “мільйоном на кишені” відбувся штрафом за $20 тисяч хабара

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Ексзавідувача відділенням Національного інституту трансплантології ім. Шалімова Олега Котенка, який вимагав та отримав від пацієнта більше $20 тисяч хабара за операцію з пересадки печінки, засудили до штрафу.

  Результат пошуку зображень за запитом "Скандал в інституті Шалімова: "погорілий" на хабарі трансплантолог відбувся штрафом"

  Йдеться в рішенні судді Солом’янського районного суду Києва Оксани Криворот від 9 січня, передає СТИК.

  У 2019 році лікар поставив потерпілому діагноз рак печінки на фоні цирозу й гепатиту “С”, розуміючи його хворобливий стан здоров`я, незаконно вимагав оплати за надання медичної допомоги. Він запевнив пацієнта, що йому необхідна операція з пересадки, інакше той може померти і вимагав 30 тисяч доларів.

  В підсумку за операцію пацієнт заплатив 2 тисячі доларів, а лікар наполягав на винагороді у ще $20 000.

  Згідно з матеріалами справи, трансплантолог “беззастережно визнав свою винуватість” у вимаганні неправомірної вигоди та пішов на угоду зі слідством. 

  У підсумку, суд затвердив угоду про визнання винуватості від 12.12.2019 між прокурором та Котенком і призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 гривень).

  “Українська правда” звернулася за коментарем до прокуратури Києва.

  Передісторія:

  • 3 жовтня прокуратура спільно з СБУ і поліцією затримали у Києві на хабарі у 20 тисяч доларів завідувача відділу трансплантації та хірургії печінки Національного інституту Трансплантології НАМНУ Олега Котенка.
  • В результаті обшуків у лікаря вилучили приблизно мільйон доларів готівки, йому оголосили підозру у вимаганні і отриманні хабара.
  • Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою з альтернативою застави близько 3 мільйонів гривень.
  • 4 жовтня Голосіївський райсуд Києва відпустив Котенка під нічний домашній арешт.
  • Також суд задовольнив клопотання прокурора про відсторонення Котенка з посади завідувача відділення на час досудового розслідування. Водночас він може здійснювати діяльність як лікар: надавати медичну допомогу та брати участь в операціях.
  (Visited 40 times, 1 visits today)
 • 180x150