Прокуратура відкрила провадження проти колишнього заступника Матіоса

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Офіс генпрокурора розпочав провадження щодо можливого отримання неправомірної вигоди колишнім першим заступником Головного військового прокурора Володимиром Жебрицьким.

  Результат пошуку зображень за запитом Прокуратура відкрила провадження проти колишнього заступника Матіоса

  Про це повідомляє прес-служба відомства, передає СТИК.

  «13 лютого 2020 року, на підставі повідомлення у засобах масової інформації, Офісом Генерального прокурора розпочато провадження щодо можливого вчинення колишнім першим заступником Головного військового прокурора злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, тобто одержання службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди у особливо великому розмірі за непритягнення осіб до кримінальної відповідальності», – йдеться у повідомленні.

  Офіс генерального прокурора доручив здійснення досудового розслідування у вказаному провадженні детективам Національного антикорупційного бюро України.

  Прізвище підозрюваного Офіс генпрокурора не уточнює, але джерела у відомстві зазначають, що йдеться про Володимира Жебрицького.

  Провадження відкрито розслідування журналістів «Наші гроші. Львів». Вони повідомили, що Жербицький, який розслідував причетність нардепа Юрія Бойка до угод Сергія Курченка зі зрідженим газом, став співвласником ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», що належало людям з оточення нардепа.

  Ці факти перевірятимуть у рамках кримінального провадження за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу, тобто одержання службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі. Розслідування доручили Національному антикорупційному бюро.

  Нагадаємо, за інформацією колишнього народного депутата Сергія Лещенка, в Генеральній прокуратурі ще 2015 року підготували клопотання про зняття недоторканності з Юрія Бойка. Йому нібито інкримінували допомогу Курченкові в махінаціях зі зрідженим газом. До парламенту ця справа так і не дійшла.

  У 2016 році Апеляційний суд Києва заарештував кошти в розмірі $20 тис., виявлені в кабінеті першого заступника головного військового прокурора Жербицького, як предмет хабара. Слідство вважає, що гроші призначалися для схиляння Жербицького до вчинення кримінального злочину.

  Власник коштів e суді виступив проти задоволення клопотання і заявив про відсутність факту будь-якого правопорушення, а відтак і підстав для арешту майна. Він заявив, що вилучені кошти належать його батькам і є їх власними заощадженнями, а йому грошові кошти були надані для придбання ліків для матері, яка хворіє на онкологічне захворювання.

   

  (Visited 30 times, 1 visits today)
 • 180x150