Львівська консерваторія переплатила 345 тисяч за новий навчальний простір

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Компанія «Престиж-Стиль» завищила вартість реставрації приміщень Львівської національної академії імені Миколи Лисенка на 345 тис. грн. Йдеться про перепланування горища академії під навчальні приміщення.

  Про відповідне порушення повідомляється у звіті Державної аудиторської служби, передає СТИК.

  Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка на вул. Нижанківського, 5 (фото: Zaxid.net)

  Розбіжності між фактично виконаними та вказаними роботами встановила комісія академії наприкінці 2019 року. Виявилося, що підрядник «Престиж-Стиль» не встановив пожежного устаткування, не пофарбував стін та не проклав труб для опалення, хоча вказав ці роботи у актах виконаних робіт.

  Крім того, компанію «Престиж-Стиль» підозрюють у підроблені інших документів щодо перепланування горища. Згідно з рапортом працівника Управління захисту економіки, на який посилаються слідчі, посадовці «Престиж-Стиль» внесли недостовірні дані в акти виконаних робіт за червень 2019 року. У документі йшлося про встановлення ліфта, однак фактично підрядник цих робіт не виконав.

  Реконструкцію горища музичної академії імені Миколи Лисенка під навчальний простір реалізують ще з 2015 року. Цей проєкт потрібен академії, оскільки через нестачу аудиторій заняття проводять пізно ввечері та на вихідні. Завдяки реставрації горищ консерваторія матиме 15 нових навчальних аудиторій, дві кафедри та дві кімнати для репетицій.

  У 2016 році вартість перепланування становила 4,8 млн грн, однак зросла через підвищення зарплат та ідеї встановити ліфт. Вже у 2018 році договір на 7,7 млн грн підписали з ТОВ «Престиж-Стиль». Підрядник мав завершити робити до кінця того ж року, однак пізніше терміни перенесли. Вже у вересні 2019 року академія розірвала договір з компанією, виплативши їй за роботи 4 млн грн. Основною причиною розірвання стало збільшення зарплат в будівництві.

  Того ж місяця через переговорну процедуру академія уклала з «Престиж-Стиль» нову угоду на 4,3 млн грн, збільшивши при цьому вартість робіт на 772 тис. грн. Аргументом на користь прямої угоди замість проведення відкритих торгів було те, що нібито заміна підрядника призведе до негативних наслідків. При цьому академія заручилася висновком архітектурного ТОВ «Ретро Проект». Таке уникнення відкритих торгів − схема, якою бюджетні установи у Львівській області користуються вже протягом трьох років. Вона дозволяє непрозоро збільшити вартість робіт та укласти угоду з потрібним підрядником.

  Компанія «Престиж-Стиль» зареєстрована 2002 року у Львові. Її власниками є непублічні Роман Мита та Катерина Мита. Усі свої замовлення компанія отримала від музичної академії імені Миколи Лисенка на перепланування горища. Наразі завершити свої роботи підрядник повинен до кінця 2020 року.

  (Visited 74 times, 1 visits today)
 • 180x150