Громадські організації закликають українців захистити активістів-опозиціонерів від владного “антифашизму”

Комітет Визволення Політв`язнів (КВП) звертається до опозиційних партій (в тому числі й непарламентських), громадських організацій, ЗМІ та всіх небайдужих громадян України з нагальним проханням організувати широку кампанію на захист громадського активіста Віталія Грузінова.

Віталій Грузінов (Ведмідь) розпочинав свою діяльність з Помаранчевого Майдана. Опісля, всі ці роки Віталій присвятив громадській діяльності: допомога дітям-сиротам, боротьба з незаконними забудовами, козацькі вишколи, акції опозиції – жодна суспільно важлива тема не відбувається без активної організаторської роботи й особистої участі козака Ведмедя.

За участь у Податковому та Мовному Майданах на Віталія Грузінова вже сфабриковано кримінальні справи й він відсидів кілька місяців у СІЗО, говорять в організації.

14 червня 2013 його викликали (вже вдруге) на допит як свідка у справі про бійку 18 травня під час опозиційної акції "Вставай Україно" біля будівлі ГУ МВС України у м. Києві. Однак, повістка про виклик для допиту як свідка виявилася банальним міліцейським обманом. Слідчий вручив Віталію повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.296 Кримінального Кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб), щодо громадянина Лобатюка Д. О. – «антифашиста», найнятого ПР для провокацій під час акції опозиції. Таким чином, Грузинову інкримінували те, чого він не вчиняв. Наразі міру запобіжного заходу Грузинову поки не обирали. Його викликали на допит до слідчого на понеділок 17 червня на 15:00.

Захисник Грузинова – адвокат Віра Михайленко обурена, що слідчий проігнорував його вимогу обов`язкової участі захисника при проведенні цієї процесуальної дії.

Комітет Визволення Політв`язнів вважає, що якщо український опозиційний політикум не повстане на захист рядових активістів, то саму опозицію у найближчому майбутньому захищати буде нікому.