В умовах, коли Івано-Франківськ втратив більшу частину своєї промисловості, життєдіяльність міста в основному забезпечують універститети.
Таку думку сьогодні, 11 лютого, під час засідання круглого столу «Івано-Франківськ – місто студентів» висловив голова ГО “Поступовий гурт франківців” Сергій Адамович.
За його словами, студенти є основними наповнювачами бюджету Івано-Франківська.Своє твердження він довів за допомогою статистичних даних.
«Станом на 30 грудня 2014 року в Івано-Франківську навчаються 39 390 студентів, з них 2100 осіб – іноземці. Було пораховано прямий прибуток, який отримує місто від діяльності університетів.До уваги бралися загальні речі, тому цифри є орієнтовними.Для прикладу, 32 000 студентів-стаціонарників витрачають не менше, ніж 1200 гривень на місяць.Тобто, вони залишають місту майже 39 мільйонів гривень. Половина студентів користується послугами громадського транспорту.Орієнтовно вони витрачають на це 19 мільйонів гривень.Ще близько 4 мільйонів – це проживання в місті іноземних студентів», – розповів Сергій Адамович.
Він зазначив, що є й інші витрати, які здійснюють студенти. Тому університети є важливими бюджетоформуючими елементами і місто повинно максимально дбати про їх розвиток.

