9 травня 2011 року понад три сотні представників Всеукраїнського об’єднання «Свобода» не допустили ходу під червоними прапорами вулицями Івано-Франківська. Націоналісти провели протестний мітинг після чого вшанували пам’ять загиблих українців від радянських та фашистських окупантів у Меморіальному сквері.
В перших лавах «свободівців» стояли депутати Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської міської ради та ряду районних рад області. Вони заблокували вулицю Лепкого, по якій планувався «святковий парад» за участю військових та представників облдержадміністрації.
«Свободівці» намагались провести поминальну ходу, проте правоохоронці незаконно перекрили дорогу учасникам акції протесту. Напередодні Івано-Франківська «Свобода» зробила всі передбачені законодавством кроки для проведення свого заходу, проте, незважаючи на це, бійці спецпідрозділів «Беркут», «Грифон» та УМВС не давали націоналістам пройти за встановленим маршрутом.
Депутати від ВО «Свобода» скандували гасла «Геть червоні ганчірки!», «Серп і молот – смерть і голод!», «Геть кроваву символіку!».
Завдяки чіткій позиції націоналістів на вулицях Івано-Франківська так і не відбулось ходи під червоними прапорами. Нагадаємо раніше Івано-Франківська обласна та міська ради прийняли рішення про заборону використання будь-якої радянської символіки на терені області.
Секретар Івано-Франківської міської ради «свободівець» Руслан Марцінків коментуючи події 9 травня зауважив: «Для українців це скорботний день, коли ми повинні згадати мільйони наших побратимів, які загинули у кровавій війні двох тоталітарних режимів – червоного радянського і німецького нацистського. Натомість сьогоднішня антиукраїнська влада намагалася святкувати цей день під червоними прапорами. Під якими розстрілювали сотні українців, вивозили цілі села, які принесли на нашу землю голодомор та понад 70-літню окупацію, під якими винищували наших батьків та дідів. Тому для нас було справою честі не дати їм пройти з червоними ганчірками вулицями нашого міста».
Руслан Марцінків також торкнувся теми діяльності правоохоронці, які протягом двох годин не давали можливості «свободівцям» здійснити поминальну ходу. «Ми вкотре стали свідками того, як режим Януковича хоче встановити в Україні «поліцейську державу», де за допомогою силових структур придушувати національний спротив. Їх керівники віддають злочинні накази, нехтують усіма Законами. Сьогодні вони вчиняли протиправні дії проти депутатів різних рівнів, показуючи що вони сьогодні стоять не на боці людей, а прислуговують злочинному режиму» – вважає Руслан Марцінків.
Завершився захід націоналістів у Меморіальному сквері, де «свободівці» віддали шану усім хто поліг захищаючи українську землю.
Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода»

