Омбудсмен Валерія Лутковська не подала прохання про помилування Юлії Тимошенко, оскільки щодо її справи ще тривають процесуальні дії, на відміну від справи Юрія Луценка
Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини заявила в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».
«Що стосується ситуації з колишнім міністром внутрішніх справ України Юрієм Луценком, то стосовно нього, як і щодо інших осіб, імена яких фігурують у відповідному указі президента про помилування, вітчизняні суди закінчили всі процесуальні дії», – сказала вона.
У той же час Лутковська зазначила, що стосовно колишнього прем´єр-міністра Юлії Тимошенко такі процесуальні дії ще тривають.
«Хочу також зазначити, що до Президента України надійшли прохання про помилування Юрія Луценка від мене, а також від колишнього президента Європейського парламенту Пета Кокса і колишнього президента Республіки Польща Олександра Кваснєвського, підтримане дружиною Юрія Луценка Іриною», – підкреслила Лутковська.
Відповідаючи на запитання, чому влада так швидко відреагували на прохання про помилування Луценка, омбудсмен зазначила: «Враховуючи європейські стандарти в сфері прав людини, було розпочато процедуру помилування в найкоротший термін. Державні органи спрацювали оперативно, діючи в рамках реформування та гуманізації української правової системи».
Як повідомляли «Коментарі», Президент України Віктор Янукович підписав указ про помилування Луценка. 7 квітня він був звільнений, після 835 днів, проведених за гратами.
Сьогодні народний депутат Андрій Кожем´якін закликав Президента зробити ще один крок і звільнити Юлію Тимошенко.

