Чого домоглися грузинські реформатори за півроку

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Останній місяць в Україні проходить під знаком перших результатів діяльності грузинських реформаторів в країні.

  Самих результатів не так і багато, але шуму та емоцій навколо грузинських чиновників предостатньо, особливо після призначення Михайла Саакашвілі главою Одеської ОДА.
  У приїжджих фахівців за час перебування в Україні є як серйозні успіхи, так і гучні провали. Хоча варто визнати, що в деяких випадках за півроку грузинам вдалося те, що вся попередня українська влада не зробила за 20 років.
  Корреспондент.net розбирався, чим уже відзначилися реформатори з Грузії.
  PR-стратегія Саакашвілі
  Як і очікувалося, після свого призначення губернатором Одеської області колишній грузинський президент не сходить з перших шпальт засобів масової інформації та б’є рекорди за переглядами на Youtube.
  Медіа-спрямованість його діяльності створює враження, що Саакашвілі вже домігся чималих успіхів на скромній губернаторській посаді. Але, якщо абстрагуватися від скандалів і гучних заяв, то особливо похвалитися Міхо поки що нічим.
  Зате маркетинговій складовій його перебування при владі міг би позаздрити будь-який український політик.
  Саакашвілі вже встиг проїхатися на одеських маршрутках, сходити на Привоз, вступити в конфлікт з місцевими прокурорами та Державною авіаційною службою.
  Поки президент Петро Порошенко повністю підтримує Саакашвілі в його починаннях, тому після суперечки з грузином своїх посад позбулися глава Державіаслужби Денис Антонюк і розкритикований Міхо івано-франківський прокурор Настасяк.
  Карт-бланш у Саакашвілі серйозний і він дозволяє йому не помічати вузькість повноважень, якими формально наділений губернатор. Реальних же змін з його приходом до влади Одеса поки що не відчула, зокрема теракти і вибухи в Південній Пальмірі тривають.
  Хоча це не заважає спостерігачам все активніше обговорювати перспективи Саакашвілі зайняти посаду прем’єр-міністра.
  Головний успіх грузин
  Серед грузинських реформаторів поки що відсутні претензії тільки до Еки Згуладзе. Заступник міністра внутрішніх справ за півроку провела реформу патрульної служби, і 4 липня на вулиці Києва вийшли нові поліцейські.
  Від київської поліції в Україні всі в захваті, реформа визнається однозначно успішною й активно обговорюється населенням.
  Розробила Згуладзе також і закон про поліцію, який Верховна Рада все-таки змогла прийняти.
  У майбутньому перед заступником міністра стоять завдання щодо організації патрульної служби за прикладом столиці в інших великих містах і продовження реформування МВС. Адже не можна забувати, що патрульні – це, напевно, найменша проблема в цьому відомстві.
  Головний провал у медицині
  У галузі охорони здоров’я грузинські реформи зазнали повного краху, що призвело до відставки Олександра Квіташвілі з посади міністра.
  Грузина звинувачують у неготовності зіткнутися з українськими реаліями, де медицина є однією з найбільш корумпованих галузей. Так, Квіташвілі намагався перемогти тендерну мафію під час державних закупівель ліків, але привело це лише до повного зриву закупівель медикаментів.
  Виявилася заблокованою закупівля інсуліну і препаратів для пацієнтів з ВІЛ/СНІД.
  Сам же Квіташвілі каже, що за півроку роботи йому вдалося розробити комплексну реформу охорони здоров’я, підготувати всі законопроекти для її проведення.
  Реформа передбачає зміну правового статусу лікувальних установ, надання їм можливості автономного управління, впровадження електронної інформаційної системи, а також створення базового і додаткового пакету послуг для всіх верств населення. Медзаклади будуть самостійно розпоряджатися своїми бюджетами, розробляти фінансові плани.
  Але, схоже, впроваджувати її буде вже хтось інший.
  Сакварелідзе набирає обертів
  Від призначеного заступником генерального прокурора Давида Сакварелідзе в Україні чекали гучних затримань корупціонерів, але він розробляв реформу прокуратури і не поспішав нікого заарештовувати.
  Реформу Верховна Рада схвалила минулого тижня, хоч і після багатогодинного обговорення і маси переголосувань.
  А вже в понеділок відбулося затримання першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. Як повідомив Сакварелідзе, обидва були спіймані на отриманні хабара у понад 3 мільйони гривень.
  Настільки високих прокурорських чиновників в Україні ще не затримували
  Як стверджують народні депутати, Сакварелідзе діяв самостійно, ні з ким свої дії не погоджуючи, завдяки чому і вдалося затримати високопоставлених корупціонерів.
  Під час обшуку у затриманих прокурорів було виявлено близько 500 тисяч доларів готівкою, автомат Калашникова та холодну зброю, багато ювелірних виробів і 39 пакетів з діамантами.
  У прокуратурі спробували заступитися за своїх людей і покарати експата за самовільні рішення, але Сакварелідзе підтримав особисто президент Порошенко.
  Хоча обох затриманих прокурорів уже відпустили під заставу, Сакварелідзе після гучного затримання вже розглядають як головного кандидата на посаду Генпрокурора замість хворого Віктора Шокіна.

   

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150