Європарламент схвалив безвізовий режим для Грузії

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Європарламент ухвалив законодавчу резолюцію про внесення Грузії до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги для короткострокових подорожей до країн-членів ЄС та Шенгенської зони.

  Голосування відбулося на пленарній сесії законодавчого органу Євросоюзу сьогодні в Брюсселі, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Укрінформ».

  Резолюцію підтримали більшість депутатів. Рішення набуде чинності одночасно із запровадженням нового механізму призупинення безвізових режимів для всіх третіх країн.

  Щодо України, як вирішила Рада ЄС, переговори з Європарламентом та Єврокомісією про проект законодавчої резолюції про безвізовий режим для українців розпочнуться лише після набуття чинності новим механізмом призупинення. Після завершення цих тристоронніх міжінституційних переговорів проект законодавчої резолюції буде винесений на голосування Європарламенту. Потім текст буде перекладений експертами Ради ЄС на офіційні мови Співтовариства та має пройти юридичну й лінгвістичну експертизи. В подальшому резолюція має бути остаточно затверджена Радою ЄС, оприлюднена, після чого набуде чинності на 21-й день.

  Нагадаємо, в січні єврокомісар Йоганнес Ган говорив, що рішення про надання безвізового режиму Україні та Грузії ухвалять за 2-3 місяці. Раніше депутат Європарламенту Ребекка Гармс заявляла, що Франція гальмує надання Україні безвізового режиму.

   

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150