Киву судили за хабар, але не посадили через довідку з психлікарні – ЗМІ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Іллю Кива у 2013 році було засуджено за хабар, проте покарання у вигляді позбавлення волі він уник через наявність довідки із психіатричної лікарні.

  Результат пошуку зображень за запитом "Киву судили за хабар, але не посадили через довідку з психлікарні – ЗМІ"

  Про це йдеться в розслідуванні журналістів Bihus.іnfo, передає СТИК.

  У грудні 2013 року Октябрський районний суд Полтави визнав Киву винним в отриманні хабаря. Журналісти посилаються на текст вироку, згідно з яким злочин стався у 2011 році, коли Кива був заступником начальника управління захисту прав споживачів у Полтавській області.

  Незважаючи на те, що злочин вважають тяжким, суд призначив Киві 10 тис. грн штрафу й заборонив обіймати посади на державній службі строком на один рік.

  Серед пом’якшувальних обставин суд узяв до уваги, що Кива нібито перебував на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом “наслідки черепно-мозкової травми із психопатизацією особистості, є інвалідом другої групи, має хворобливий стан здоров’я внаслідок перенесених закритих черепно-мозкових травм”.

  Журналісти зазначають, що до листопада цього року Кива категорично заперечував, що мав проблеми із психічним здоров’ям. А 28 листопада в одному з інтерв’ю сказав, що проблеми виявилися у 2011 році під час перебування в СІЗО.

  “Відбувся, напевне, зрив. У мене почалася епілепсія. Цей момент суд урахував – хоча суд “заряджали” на те, щоб у принципі мене ніколи вже не випустити”, – сказав Кива. За його словами, епілептичні напади припинилися в нього чи то у 2012-му, чи то у 2013 році, після чого комісія визнала його здоровим.

  “Якщо ці слова народного депутата відповідають дійсності, то суд не мав підстав пом’якшувати покарання через стан здоров’я в кінці 2013 року. Однак суд повторно врахував його хворобу та інвалідність навіть у серпні 2014 року, коли переглянув вирок і застосував до Іллі Киви амністію. Тоді Кива, за власними словами, уже був здоровим”, – ідеться в матеріалі Bihus.іnfo.
  Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/politics/-kivu-sudili-za-habar-ale-ne-posadili-za-dovidki-z-psihlechebnitsy-bihus-info-1479542.html

  (Visited 36 times, 1 visits today)
 • 180x150