Депутат Івано-Франківської облради, дружина якого не задекларувала авто, спробував чинити тиск на викривача корупції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Проект WikiInvestigation зафіксував перший тиск на викривача корупції після набуття чинності закону про захист викривачів.

  Результат пошуку зображень за запитом На Прикарпатті депутат від “УКРОПУ” Коломойського чинить тиск на антикорупційного активіста, останній підозрює поліцію у “зливі” його персональних даних

  Депутат Івано-Франківської обласної ради Микола Дроняк спробував чинити тиск на викривача корупції, який провів розслідування на платформі WikiInvestigation, проєкті, який реалізується за фінансової підтримки ЄС, пише СТИК з посиланням на КУРС.

  Після розслідування “Бідні наші посадовці або як отримати автомобіль без розмитнення” на платформі WikiInvestigation його автор (викривач корупції) направив заяву про злочин до поліції Івано-Франківської області, де, ймовірно, було допущено витік персональних даних викривача, які містилися у заяві. У результаті депутат Івано-Франківської обласної ради Микола Дроняк передзвонив на особистий мобільний телефон викривачеві і спробував чинити на нього тиск. Про це заявила директорка Фонду Інновацій та Розвитку та проєкту WikiInvestigation Людмила Євсєєнко.

  Микола Дроняк – представник фракції «Укроп» в облраді, заступник голови комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

  Його дружина Галина Дроняк, яка працює у секторі з питань усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей Служби у справах дітей Івано-Франківської обласної державної адміністрації, 6 серпня 2019 року отримала від Адама Коваля (іноземця, який подарував гуманітарні автівки п’ятьом посадовцям з Прикарпаття) Mercedes-Benz 2014 року з об’ємом двигуна 1595 куб. см. Вона не задекларувала подароване авто у порядку, встановленому законом, як суттєву зміну у майновому статусі (вартість авто 283 621,82 грн), що є порушенням антикорупційного законодавства України.

  “Сам заявник не зміг сконтактувати зі слідчими, щоб дізнатися про стан розгляду заяви, одначе 12 лютого йому зателефонував чоловік посадовиці Галини Дроняк  — депутат Івано-Франківської облради Михайло Дроняк — з тим, щоб заявник, можливо б, забрав заяву з правоохоронних органів”, — зазначила Людмила Євсєєнко і додала, що таким чином слідчі поліції Івано-Франківської області допустили витік персональних даних викривача корупції, що містилися в заяві про злочин.

  “Цинічність ситуації полягає в тому, що слідчі поліції, які мали б розслідувати можливий злочин, дали номер мобільного телефону заявника чоловікові особи, що фігурувала в заяві про злочин, — каже Євсєєнко і додає: — Попереджаємо, тиск на викривача корупції неприпустимий і особа, що його чинить, нестиме відповідальність перед законом! Так само мусять відповісти особи, відповідальні за персональні дані викривача корупції!”.

  Нагадаємо, 1 січня 2020 року набув чинності закон щодо викривачів корупції.

  (Visited 47 times, 1 visits today)
 • 180x150