За час існування “Слуги народу” партію профінансували лише 94 людини

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Від моменту реєстрації партії “Слуга народу” минуло 2 роки. За цей час вона  зібрала 226 мільйонів гривень внесків: 87 мільйонів від фізичних осіб та 139,4 мільйонів від юридичних осіб. Ці дані зазначені у фінансових звітах партії на сайті НАЗК.

  Результат пошуку зображень за запитом За час існування “Слуги народу” партію профінансували лише 94 людини

  За цей час партія отримала свого президента, більшість у парламенті, сформувала уряд, переїхала з 4 квадратних метрів до великого офісу та стала однією з найзаможніших політичних сил країни, пише СТИК з посиланням на Рух Чесно.

  Ще 200 мільйонів надійшло на виборчі рахунки Володимира Зеленського та мажоритарників від партії.

  Можливість у короткі строки накопичити значні ресурси стала одним з вагомих чинників успіху “Слуги народу”. Парадокс у тому, що, попри таку шалену підтримку, партія має у 2,5 рази менше донорів, ніж депутатів у парламентській фракції (248 людей).

  Відомих осіб серед донорів партії небагато, левова частка – це підприємці (власники бізнесу або ФОПи).

  Внески політсилі зробили й 44 юридичні особи, причому 34 з них переказали від 3 мільйонів гривень (максимально дозволена сума – 3,3 мільйона). Про більшість цих компаній немає жодної іншої інформації, окрім даних у держреєстрах.

  Частина юридичних осіб, які фінансували “Слугу народу”, була заснована лише торік.

  Наприклад, ТОВ “Інтернет Трафік” з Києва зареєстрували в березні 2019 року. А в липні компанія переказала “Слузі народу” 3,3 мільйона гривень.

  Або ж компанія “Веб Маркет Компані”, також зареєстрована в березні 2019 року зі статутним капіталом у розмірі 2 тисячі гривень, у липні надіслала партії 3,3 мільйона гривень.

  Більшість внескодавців партії – чоловіки (76%). Це люди, які можуть собі дозволити перерахувати політсилі від 20 тисяч, але переважно ці суми сягали від 100 тисяч гривень.

  Внесками від 100 тисяч гривень партії надійшло понад 99,7% коштів, а внесків до 10 тисяч було лише два: по одному – у 2018 та 2019 роках. Одна фізособа переказувала на партійний рахунок у середньому понад 900 тисяч гривень, а з урахуванням надходжень від юросіб середній внесок на користь партії становить більш ніж 1,6 мільйона гривень.

  Від початку 2019 року обсяги надходжень на рахунки “Слуги народу” дедалі зростали: у другому кварталі було зібрано 90,5 мільйона гривень, у третьому – 94,5 мільйона. Більшість цих коштів партія витратила на парламентські вибори.

  Серед донорів “Слуги народу” журналісти також виявляли кухаря, котрий перерахував партії 3,3 мільйона гривень. Про це йдеться в розслідуванні телепрограми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

  ТОВ “Ярославова реклама” переказало на рахунок партії у третьому кварталі 2019 року 3,3 мільйона гривень. Власник фірми – 22-річний Ярослав Кузка, який працює кухарем в одному з київських ресторанів, де ліпить хінкалі. За адресою, де зареєстрована компанія Кузки, про неї ніколи не чули.

  (Visited 40 times, 1 visits today)
 • 180x150