Про це він сказав в інтерв’ю “Голосу Америки“, пише “Укрінформ“.
“Я не знаю, які джерела використовували New York Times. Я тільки знаю, що я їм сказав. Стало очевидним, що Північна Корея отримала якусь технологію. Якщо звузити коло джерел цієї технології, проаналізувавши її останні тестування та настройки двигуна, можна зрозуміти, які зміни вони зробили. І це все – зменшує коло джерел, які могли б надати їй цю технологію”, – сказав він.
Эллеман нагадує, що до 2006 року РФ купувала у Південмашу ракети-носії Циклон-2. При цьому вчений підкреслює, що не мав ніяких контактів з росіянами.
“Я не фанат Путіна. У мене є велика симпатія до України. Я проти анексії Криму. Я не приймаю участі в пропаганді, яку проводить Росія”, – заявляє Эллеман.
“Якщо уважно почитати, що я написав, стає очевидно, що я не впевнений, що технології поставили з України”, – підкреслив він, додавши, що жодних доказів причетності до поставок двигунів українською владою не було і немає.
Нагадаємо: раніше на сайті американської щоденної газети The New York Times була опублікована стаття із заголовком “Північнокорейський ракетний успіх пов’язаний з українським заводом, кажуть дослідники”.
У статті з посиланням на дослідження спеціаліста з ракетним питань в Міжнародному інституті стратегічних досліджень (International Institute for Strategic Studies, IISS) Майкла Еллемана (Michael Elleman) зазначається, що останні успішні випробування міжконтинентальної балістичної ракети в КНДР “стали можливі завдяки покупкам потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, в українського заводу, що має історичні зв’язки з російською ракетною програмою”.
Повну відео-версію інтерв’ю можна переглянути за цим ПОСИЛАННЯМ》》》

