Тепер йдеться не лише про заморожування активів російських олігархів на Заході, а й їхню конфіскацію.
![]()
Політичний експерт Дмитро Васильєв пояснив, що російські олігархи взялися допомагати Україні через запроваджені проти них санкції США, особливо зараз – коли йдеться не просто про заморожування активів, а про їхню конфіскацію.
Про це експерт розповів у інтерв’ю ТСН.ua, передає СТИК.
Васильєв прокоментував заяви російського олігарха родом зі Львова Михайла Фрідмана про готовність передати акції “Альфа-Банку” Українській державі та інвестувати у відновлення країни.
“Наскільки я розумію, він уже є в списках санкційних саме українських. Це, відповідно, для нього неприємно, тому що він намагався дійсно щось зробити, і він засвідчував це інформаційно на різних етапах цієї війни. Але я думаю, що він реально боїться санкцій США. Тому що тільки-но він потрапляє під санкції США, тоді у нього дійсно є величезні проблеми з активами, які є по світу, і в тому числі у США. Ну, і відповідно доступ до всіх грошей, які так або інакше можуть потрапити під санкції. І Сполучені Штати будуть дуже уважно стежити за тим, щоб ці гроші були заарештовані і не діставалися до відповідного олігарха”, – пояснив експерт.
На його думку, поки що США розглядатимуть Фрідмана як людину, що має доступ до Кремля, і може бути певним комунікатором.
“Поки він може виконувати таку функцію, поки він може бути актуальним для такої функції, я думаю, що його притримають”, – додав Васильєв.
Він також прокоментував намагання ще одного російського олігарха Романа Абрамовича знайти вихід для його майбутнього безбідного існування. Зокрема, участь олігарха в обміні полоненими України та РФ є однією з таким спроб.
“Абрамович – людина креативна. Я думаю, що він буде до останнього намагатись щось придумати, пропонувати і бути корисним для виконання якоїсь задачі. Тому як його історична роль проявиться – подивимося. Але те, що він буде шукати можливості, це абсолютно очевидно. У порівнянні з іншими олігархами, він поки що виглядає найбільш активним із тих, хто шукає певний вихід для себе, для свого майбутнього безбідного існування”, – розповів політичний експерт.
Він також висловив думку, що санкції США подіяли на всіх російських олігархів, але Абрамович – єдиний з них, хто намагається показати свою готовність до співпраці.
