В Україні повідомили про підозру митрополиту Кіровоградської єпархії УПЦ (МП). Церковний служитель виправдовував захоплення Криму.
![]()
СБУ повідомила про підозру митрополиту Кіровоградської єпархії УПЦ (МП), який виправдовував захоплення Криму.
Про це розповіли в пресслужбі СБУ.
Як стало відомо, єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха Кирила, з яким координував поширення прокремлівських поглядів на Кіровоградщині.
“Для цього митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ і виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та захоплення частини території України, зокрема АР Крим. Вказівки з москви надходили у вигляді письмових циркулярів, а також під час особистих зустрічей на території рф. Встановлено, що у церквах громади людям роздавали ворожу пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами в типографіях країни-агресора”, – розповіли в пресслужбі СБУ.
В сами же книгах російські автори ставили під сумнів українську державність і вихваляли кремлівський режим.
Під час обшуків правоохоронці виявили велику кількість ворожих друкованих матеріалів і документи із доказами листування з московськими “кураторами”.
Наразі триває досудове розслідування.
