Сьогодні, 19 серпня, в обласному центрі стартував благодійний велопробіг для незрячих «Бачу Можу Допоможу».
Про це повідомляє СТИК з посиланням на «Галицький кореспондент».
Нагадаємо, велопробіг, який проводиться вже втретє, триватиме 9 днів. Подорожуючі відвідають Синевір, водоспад Шипіт, Хуст, Мукачево та Ужгород.
З Івано-Франківська до Ужгорода вирушили 6 тандемних велосипедів. Окрім того, деякі люди виїхали на двоколісних велосипедах. Весь цей час їх супроводжуватиме також поліція та швидка допомога.
Велопробіг організовують задля того, щоб показати українцям, що незрячі люди – рівноправні члени суспільства, а здатність «бачити» виходить далеко за межі фізичного зору.
Тетяна Кучернюк з Одеси не бачить уже 20 років. Жінка розповідає, що на тандемний велосипед сіла 3 роки тому.
«Для мене велопробіг дає можливість побачити наскільки я жива і маю сили. Складність є, бо ми не бачимо, дороги не дуже хороші та все залежить від людини, яка керує. В тандемі ми рівноправно працюємо, але пілот керує всім. А ми чуємо, коли треба пригальмувати, коли крутити педалі сильніше», – підкреслює Світлана.
У велопробігу взяло участь 25 людей, але в процесі ще будуть долучатися. Вдень вони проїжджатимуть 50-60 км.
Як повідомлялось раніше, 6 травня поточного року, в рамках відзначення 355-ї річниці Івано-Франківська, відбувся масштабний велопробіг, участь в якому взяло більше тисячі велосипедистів.
