Хочу в депутати:прикарпатські мажоритарники-фаворити виборчих перегонів (частина 1)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Днями Центральна виборча комісія завершила прийом документів кандидатів у народні депутати, висунутих партіями та в порядку самовисунення в окремих мажоритарних округах. Тож вже зараз можемо визначити приблизну розстановку електоральних позицій основних претендентів на звитягу у виборчих округах Прикарпаття.

  Івано-Франківський виборчий округ №83 цікавий перш за все тим, що на перемогу претендують досить різношерсті кандидати. Змагання за мандат не вестиметься в традиційній для Івано-Франківська площині:"гроші-партійний бренд", адже крім фінансового і партійного індикаторів у цій кампанії важливим буде досвід громадської активності кандидата, його відношення до подій на Донбасі та Революції гідності. Загострює боротьбу відмова балотуватися чинного міського голови Віктора Анушкевичуса. Серед претендентів по 83 виборчому округу можна віднайти осіб, які мали безпосереднє відношення до подій київського та іванофранківського Майдану, як от: Михайло Ноняк (сотник Майдану) та одіозний франківський революціонер Михайло Бойчук (Хімік). Є й так звані "вічні" кандидати: Володимир Тітов та Михайло Петруняк, забудовник Василь Друк, директор ТОВ «Декра» Віктор Вінтоняк, депутат Івано-Франківської міської ради Руслан Терешко. Є ціла група претендентів на депутатство, які змагатимуться на вузькому електоральному полі «Майдан- Донбас» – Михайло Ноняк, Михайло Бойчук, Петро Шкутяк та Андрій Грималюк. Вірогідно, існує резон цій четвірці домовлятись про підтримку когось одного з-поміж себе або принаймні відмовитись від взаємопоборювання.

  Основна ж боротьба, як виглядає наразі, вестиметься між айдарівцями Андрієм Грималюк та Петром Шкутяком, чинним нардепом Олександром Шевченком і депутатом міської ради, викладачем, юристом Володимиром Чорноусом.

  Судячи з кадрових ротацій, здійснених Порошенком, Президент прагне покладатися на людей, які були його бізнес-партнерами або топ-менеджерами виборчої кампанії. Один з них кандидат в нардепи по 84 виборчому округу (Тисменицький, Тлумацький, частина Галицького району та частина Івано-Франківська (приміські села), керівник обласного виборчого штабу Порошенка на останніх президентських виборах Михайло Довбенко. Довбенко зміг забезпечити в нашій області третій по Україні електоральний результат для чинного Президента. Більше за Порошенка проголосували лише на його рідній Вінничині та в сусідній Львівщині. Як звично буває у випадку балотування провладних кандидатів, Довбенко автоматично переймає на себе наслідки дій чинної влади. При цьому досить важко визначити індикатор сприйняття кандидата у системі координат «позитив/негатив».

  Вірогідно, боротьба за депутатський мандат в окрузі розгорнеться між Михайлом Довбенком та Василем Кіндієм – керівником Івано-Франківського регіонального відділення«ПП«ОККОНАФТОПРОДУКТ», дочірньої компанії «Концерну Галнафтогаз». За Кіндія грає бренд «Самопомочі», досвід управлінської та громадсько-політичної діяльності. Під керівництвом Василя Кіндія введено в дію 30 автозаправок в області, він тричі обирався депутатом Галицької районної ради, активно включився в допомогу студентам та протестувальникам на Київському Майдані, а пізніше надавав волонтерську підтримку учасникам бойових дій на Сході країни. Можливо, спробує вклинитися в боротьбу й Микола Зелінський, чинний голова Тисменицької РДА.

  85 виборчий округ, який включає місто Калуш, Калуський, Рогатинський та частину Галицького району є округом двох політичних важковаговиків – Ігоря Насалика та Ольги Сікори. Обоє є досвідченими політиками, за обома стоять політичні бренди, які користуються так званим «прохідним» статусом, обоє запеклі опоненти. Насалик йде від президентської політсили – відповідно про нього можна сказати теж, що й про Довбенка – незручних запитань від виборців, журналістів і активної громадськості буде куди більше, ніж до інших претендентів на депутатство по цьому округу. В травні 2013 року Ольгу Сікору сфотографували журналісти в момент голосування за колегу з «Батьківщини». Помічник Сікори та її соратник Микола Жовнір за активного відстоювання Ольгою Мирославівною таки став головою Калуської РДА. Однак зараз знаходиться в своєрідному «підвішеному стані» в зв’язку з очевидним бажанням нового голови Івано-Франківської ОДА привести до влади власну команду керівників в районах, сформувавши довірену вертикаль в області. На минулих парламентських виборах Сікора тріумфувала в окрузі, випередивши Олега Нижника («УДАР») більш, ніж у двічі. Однак, тоді в Ольги Сікори був бренд «Батьківщини на ходу та відсутні такі сильні опоненти, як Насалик. Враховуючи давню «дружбу» двох фаворитів округу, можна припустити, що чорного піару тут буде більш, ніж достатньо.

  Дуже цікавим є виборчий округ №86 з центром у місті Долина. Тут є пул претендентів на мандат з фактично однаковими шансами на перемогу. Можна припустити, що запекла боротьба тут точитиметься та до кінця. Очільник Богородчанщини Ярослава Гоголь стала ще одним головою РДА, який претендує на депутатство. Можливості застосування адмінресурсу в пані Гоголь будуть обмежені, при чому не тільки через вимушену відпустку на час виборчої кампанії, а й через контроль даного питання з боку голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука. Серед інших кандидатів на депутатство чинний нардеп Анатолій Дирів, який виграв цей округ на останніх парламентських виборах, член фракції «Батьківщина», орієнтується на Яценюка та претендує на мандат від «Народного фронту». Зараз Дирів вже не має статусу «єдиного опозиційного кандидата», який додавав впевненості в ході минулої парламентської кампанії. Непогані шанси й у Володимира Грабовецького (Воля), президента фонду «Бойківська бартка» Василя Бартківа. Не будемо виключати з претендентів на звитягу й висуванця Блоку Петра Порошенка Віталія Скрипника, який має за плечима президентський бренд і Тараса Парфана, ударівця, який пішов шляхом самовисунення. Вірогідно, Скрипник і Парфан гратимуть в тандемі.

  Аналіз решти електоральних позицій претендентів на перемогу у виборчих округах Прикарпаття у наступній частині публікації.

  Василь Кедик

  (Visited 60 times, 1 visits today)
 • 180x150