Як змінювалася головна новорічна ялинка Івано-Франківська протягом п’яти років

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Головна ялинка Івано-Франківська офіційно і урочисто запалить свої святкові вогні вже традиційно у День святого Миколая — 19 грудня. Перехожі вже давно спостерігають за тим, як на Вічевому майдані народжується це зелене та пухнасте новорічне диво. Щороку спорудження центральної міської ялинки — ще одна сторінка з історії Івано-Франківська. Стик пропонує згадати, якими були головні ялинки міста, принаймні останні п’ять років.

  Ялинка – 2010

  Була привезена до обласного центру з Богородчанського району. Її висота складала 25 метрів. За лісову красуню лісництву заплатили 7 тисяч гривень, ще 3 тисячі виділили з міського бюджету на доставку. А вже наступного року міський голова обіцяв зекономити на цій статті святкових витрат, адже на традиційному місці встановлення центральної новорічної ялинки мала рости своя. Про це він повідомив під час відкриття ялинки, яке відбулося 19 грудня 2009 року.

  «Я дав розпорядження начальнику управління ЖКГ, щоб наступного року посадити на Вічевому майдані живу ялинку. Щоб в центрі Івано-Франківська ми прикрашали живу лісову красуню, а не рубали її в лісі», – зазначив тоді Віктор Анушкевичус.

  З того часу минуло вже п’ять років, та живу ялинку в центрі міста так і не посадили. Можливо, міський голова згадає про свою обіцянку та встигне виконати її до закінчення своєї каденції?

  Ялинка- 2011

  Ця ялинка була привезена із селища Солотвино. Разом з доставкою вартість головної ялинки міста склала близько 11,5 тисяч грн. Висота новорічної красуні була 20 метрів. На декорування головної ялинки Івано-Франківська тоді затратили 30 тисяч гривень. Поблизу неї цілодобово перебував міліцейський патруль, який стежив, щоб не покрали прикраси. 

  Ялинка – 2012

  20-ти метрову лісову красуню було привезено з Надвірнянського лісгоспу. Для декорування ялинки використали два кілометри гірлянд та близько тисячі різнокольорових кульок. Загалом вона обійшлася міському бюджету в 30 тисяч гривень, куди входила ціна самого дерева – 9 тисяч гривень – та транспортування, монтаж і прикраси для головного новорічного дерева міста.

  На саме Різдво, 7 січня 2012 року, із центральною ялинкою трапився інцидент – зайнялася частина ілюмінації. Головною причиною загоряння стало необережне поводження мешканців із піротехнічними засобами. Локалізувати вогонь пожежникам вдалося досить швидко, однак чимало прикрас встигли згоріти. Це завдало комунальникам збитків на суму 8608 гривень.

  Ялинка – 2013

  Висота головної новорічної ялинки Івано-Франківська становила 21 метр. Родом вона була із села Вишківці Надвірнянського району. Для її декорування залучили професійного дизайнера. У новорічну ніч біля головної ялинки Івано-Франківська на вулиці Незалежності (стометрівка) трапилася надзвичайна пригода. Тоді п’яний 20-річний житель обласного центру на автомобілі "ВАЗ" дев’ятої моделі заїхав на пішохідну частину вулиці та збив вісьмох людей. Двоє з потерпілих опинилися у лікарні з різного роду травмами.

  Зловмисникові вдалося втекти з місця пригоди. Як згодом з’ясувалося, молодий чоловік керував автомобілем за дорученням. Усвідомивши, що накоїв, зранку з батьками він прийшов до відділку міліції. За його словами, випив лише два келихи шампанського. А свою поведінку пояснив тим, що у новорічну ніч посварився зі своєю дівчиною. Рознервувавшись, поїхав куди очі бачать…

  Ялинка – 2014

  У зв’язку із подіями, які на той час відбувалися на Майдані у Києві, мер Івано-Франківська заявляв про намір не встановлювати центральну новорічну ялинку. Але згодом прийняв рішення її встановити, оскільки більшість жителів міста висловилися за це. На декорування 20-метрової ялинки міська влада витратила 20 тисяч грн. Всього на новорічні прикраси для середмістя було витрачено понад 180 тисяч грн.

  Ялинка – 2015

  Новорічну красуню до Івано-Франківська привезли з селища Вишківці Надвірнянського району. Висота її становить 23 метри, а вартість – понад 11 тисяч гривень. Для забезпечення оформлення новорічного дерева, придбано 600 пластикових кульок синього та сірих кольорів, а також по 200 білих зірок та синіх і стріблястих бантів. Також для оздоблення ялинки придбано 20 спадаючих вогнів та 10 герлянд для оздоблення кулястих кленів на пішохідній частині вулиці Незалежності – стометрівці. Загалом на новорічне оформлення міста витрачено 265 тисяч гривень.

  Будемо сподіватися, що ніяких неприємностей з головною новорічною прикрасою міста не трапиться.І вона зможе подарувати відчуття зимової казки всім гостям та мешканцям Івано-Франківська.

  Василина Ців’юк

  (Visited 232 times, 1 visits today)
 • 180x150