За зверненням франківського юриста НАЗК перевірить факт отримання Зеленським особистого подарунку від Президента Естонії

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Перед законом мають бути всі рівні, – вважає франківський юрист, експерт з антикорупційного законодавства Мирон Дмитрик, який і надіслав до НАЗК повідомлення про можливе вчинення корупційного правопорушення президентом України Володимиром Зеленським.

  26 листопада, під час офіційного візиту до Естонської Республіки, президент країни Керсті Кальюлайд передала Володимиру Зеленському подарунок – електричний велосипед Amper, орієнтовна вартість якого близько 25 000 гривень, пише СТИК.

  Картинки по запросу зеленський велосипед

  Відтак, франківський юрист Мирон Дмитрик надіслав Національному агентству з питань запобігання корупції повідомлення про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

  “На особу, яка займає посаду Президента України, поширюються обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

  Зокрема, відповідно до статті 23 Президенту України забороняється безпосередньо або через інших осіб одержувати подарунки для себе чи близьких йому осіб від юридичних або фізичних осіб у зв’язку із здійсненням ним діяльності, пов’язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

  Президент України може приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, якщо вартість таких подарунків не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово. Станом на 26.11.2019 р. – 2007 гривень. Сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не має перевищувати двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки (у цьому році це 3842 грн.).

  Вартість отриманих Володимиром Зеленським подарунків від Президента Естонської Республіки ймовірно є значно вищою, ніж визначені Законом граничні суми”, – йдеться в повідомленні.

  Картинки по запросу зеленський велосипед

  19 грудня Мирон Дмитрик повідомив, що Національне агентство з питань запобігання корупції – НАЗК – таки прийняло до розгляду повідомлення про можливе порушення Президентом України Зеленським В.О. положень ст.23 Закону України “Про запобігання корупції”.

  “Отже, факт отримання В.Зеленським особистого подарунку від Президента Естонської Республіки, вартість якого перевищує встановлені антикорупційним законодавством обмеження, буде таки, щонайменше, перевірено.

  Якщо ж НАЗК і суди будуть послідовними, то В.Зеленський може бути визнаний винним у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією. Як нещодавно директор НАБУ Артем Ситник за, по суті, аналогічних обставин.

  Сподіваюсь, що розгляд буде об’єктивним, всестороннім і, головне, неупередженим.

  Перед Законом всі рівні?”, – йдеться в дописі.

  Світлина від Мирона Дмитрика.

  (Visited 66 times, 1 visits today)
 • 180x150