«Геркулеси» від нас полетіли

 • 180x150
 • Опубліковано:

  А з ними і українській десантний літак Іл-76 М, з якого, як і з «Геркулесів», вчора в урочищі «Бур’янова нива» поблизу Яворівського полігону десантувалися 553 бійці зведеного міжнародного миротворчого загону. Йдеться про міжнародні навчання «Репід Трайдент-2011 (Швидкий Тризуб), в яких беруть участь військовослужбовці з 9 країн – США, Молдови, Сербії, Польщі, Великобританії, Канади, Білорусі, Франції та України. Їхня мета – вироблення взаємодії між збройними силами різних країн під час проведення спільної миротворчої операції. Всі витрати на проведення цих навчань взяли на себе американці. Як зазначив заступник начальника командуючого авіацією Повітряних Сил ЗС України полковник Олександр Кулібаба, з нашої сторони в них беруть участь, зокрема, два Іл -76, з американської – три «Геркулеса». Два з них перебували на військовому аеродромі 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації.

  За словами Олександра Кулібаби, іноземці виявили великій інтерес до можливості пострибати з парашютів з наших Ілів. Бо є небагато літаків у світі звідки одразу можуть десантуватися 220 бійців. З іншого боку, українським десантникам також цікаво випробувати знаменитий «Геркулес», з якого можна стрибати з висоти 300 метрів, що значно підвищує шанси бійця на виживання. Менше ризику, що його підстрелять ще у повітрі. Щоправда, враховуючи певні фактори, зокрема, швидкість при десантуванні Іл-76, яка на сто кілометрів більша, ніж у американського літака, стрибати доведеться з різних парашютів, що зрозуміло, також цікаво для справжніх десантників.
  З іншого боку, і американським пілотам, як зазначив командир їхньої ескадрилії підполковник Патрік Дресколт, цікаво вивчити досвід українських льотчиків. Зауважимо, що для деяких іноземних підрозділів, в першу чергу, десантників США, як сказав Олександр Кулібаба, ці навчання будуть своєрідним екзаменом перед виконанням практичних бойових завдань в Афганістані, куди вони незабаром відправляться після навчань на Яворівському полігоні.

  І ось 26 липня з Івано-Франківського військового літовища в 11 годині в повітря піднявся спершу Іл-76, на борту якого перебували частина українських десантників, а також бійці з Молдови, Білорусі та Канади. Останні, між іншим, були озброєні нашими автоматами АК, що звісно, не могло не здивувати. Принагідно зауважимо, що й американці дещо здивували нас, бо, як виявилося, під час перебування у нас вони харчувалися виключно своїм сухпайком, пили привезену з собою воду і, перепрошуємо, відвідували лише власні туалети, котрі, відлітаючи, забрали з собою. А їхні два «Геркулеси», які прийняли ще частину українських, усіх американських, польських та британських десантників, вилетіли через півгодини після нашого Іла. Зайнявши бойовий порядок, повітряна ескадрилья з трьох літаків взяла курс на Яворівській полігон.

   

  (Visited 28 times, 1 visits today)
 • 180x150